Blog

Bezprzewodowe kamery endoskopowe

Ostatnie miesiące znacząco zmieniły sposób świadczenia usług w wielu sektorach gospodarki. Pandemia koronawirusa wymogła także zupełnie nowe podejście do pracy służb medycznych. Lekarze i pielęgniarki stali się osobami bezpośrednio zagrożonymi zakażeniem. Na ryzyko zachorowania wpłynął jednak nie tylko częsty i bliski kontakt z pacjentami, ale także brak odpowiedniego sprzętu ochronnego!

Dane z Chin informują, że wśród chorujących lekarzy z Wuhan duży odsetek stanowili okuliści oraz laryngolodzy. Powodem przypuszczalnie był ich wyjątkowo bliski kontakt z pacjentami, związany z procedurami diagnostycznymi. Ich pomoc jest jednak każdego dnia potrzebna wielu ludziom na całym świecie. Po tygodniach izolacji gabinety lekarskie, w tym te okulistyczne oraz laryngologiczne ponownie otwierają swoje drzwi. Czy istnieje sposób na zwiększenie bezpieczeństwa świadczenia ich usług?

Oprócz maseczek, rękawiczek i dokładnej dezynfekcji odpowiedzią może być odpowiedni sprzęt medyczny. Bezprzewodowe kamery endoskopowe umożliwiają bowiem wizualizację kanału słuchowego lub jam nosa z zachowaniem większego niż standardowo dystansu. Zwiększony dystans zapewnia większe bezpieczeństwo lekarza nie tylko w przypadku COVID-19, ale także wszystkich innych chorób przenoszonych drogą kropelkową, co sprawia, że wybór bezprzewodowego sprzętu endoskopowego jest uniwersalną i zawsze aktualną formą dbania o zdrowie personelu medycznego! Poruszając temat chorób przenoszonych drogą kropelkową (lub przez bezpośredni kontakt z chorym) wspomnieć należy:

  • grypę,
  • gruźlicę,
  • błonicę,
  • krztusiec,
  • odrę.

Bezprzewodowa kamera medyczna pozwala dodatkowo na utrwalanie obrazu poprzez wykonywanie filmów i zdjęć, co umożliwia porównanie stanu pacjenta przed, w trakcie i po leczeniu. Bezprzewodowy sprzęt endoskopowy to także doskonałe narzędzie edukacyjne, szczególnie w przypadku klinik przyjmujących praktykantów, stażystów lub młodych lekarzy.

Podsumowując, zakup bezprzewodowej kamery endoskopowej to inwestycja nie tylko w rozwój firmy, ale także w bezpieczeństwo własne i pracowników. W sytuacji panującej pandemii zwiększy ona komfort pracy i potencjalnie przyciągnie pacjentów obawiających się łamania zasad zalecanego dystansu społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *